11. fejezet



A korábbi fejezetekből kiderült, hogy én bizony egy bogaras ember vagyok.

Ismerkedésem a Temozolomid (Ezt is aláhúzza a szövegszerkesztőm. Meg is értem.) gyógyszerrel ismét mérőszalaggal a kezemben kezdem.

Miközben kortyolgatom a kávém, érzem, végig árad az egész szervezetemben. Megjegyzem, bőven van neki hely. Aki ismer, jól tudja, hogy miért. :)

Az első ajándék ma is, amelyet magamért és az egészségemért teszek. Vannak, akik ledegradálják, mondván, hogy „gombás kávé”, de az íze és a hatása bőven kárpótol a laikusok megjegyzéséért.

Szóval, itt a mérőszalag és mérek.

Újabb gyógyszerismertető REKORD!

177 cm hosszú, kétoldalas (oldalanként 88,5 cm), két hasábos, a normáltól kisebb betűméret. Ez már olyan hosszú, hogy egy diszkrét kis műanyag lapocska van a szélére ragasztva, ez tartja egyben a szépséges irományt.

Oly módon van összehajtva, mint a térképek, hogy az első használat után ember legyen, aki ugyan úgy összehajtja.

A mellékhatásoknak egy külön fejezetet is szánhatnék, de ha elolvasod, komoly kételyeid lesznek, hogy a mi történetünk innentől kezdve a horror és rémtörténet mezsgyéjére tévedt el.


Élelmiszerek esetén, ha a leírásban „E” betűs összetevőt találunk, mondjuk kettőnél többet, akkor már serényen tiltakozunk, vajon mivel mérgeznek már megint minket. Kérlek alássan a mi gyógyszerünkben 12 darabot számláltam.


Kiemelem az egyik kedvencemet:

„Most figyelj, most figyelj! Savanyúcukor! „ (Besenyő család)

Sunset yellow FCF alumínium lakk (E110).

Mondják sokan, hogy elég jó az asszociatív képességem, de hogy a naplemente sárgáról nem egy kapszula jutott eszembe. Mindez azt bizonyítja, hogy van hova fejlődnöm.

Rendbe kell tennem ezt a gondolatot, ezért segítségül hívom a Wikipédiát.

Idézem:

„A E110 (más néven sunset yellow fcf orange yellow s vagy fol&c yellow c) egy szintetikus élelmiszeripari színezőanyag. Narancsszínű ételekben, marcipánokban, instant leves porokban, felvágottakban, húsételekben előfordulhat. Allergiás tüneteket is produkálhat elsősorban aszpirin-érzékenységnél. Mellékhatásként előfordulhat még, bőrizzadás, hasmenés, hányás, vagy egyéb emésztőrendszeri bántalmak. Norvégiában tiltott adalékanyag.”

Semmi gond. Kedves Norvégok! Küldjétek el nekünk! Nálunk, nincs betiltva.

Ez a kedves kis naplemente sárga egy vékony csík a kapszulán, szinte fel sem tűnik. Ennek az aprócska csíknak ennyi lehetséges mellékhatása van, akkor vajon mi a helyzet a többivel.

Van egy aranyos történetem, engedd meg, hogy megosszam Veled!

Pár évvel ezelőtt Anikóval mentünk egy bevásárlóközpontba, és előttünk két kedves hölgy tolta a bevásárlókosarat. Munkájuk végeztével tértek be vásárolni, és intenzív olajszagot húztak maguk után. Lángos sütéssel foglalkoznak, innen az illat. Egy szűk térben dolgoznak, ezért óhatatlanul is átjárja őket a sütés alkalmával. Itt megjegyzem, a lángos igen kiváló náluk. Anikó kérdezte tőlem, hogy amikor haza érkezik az éjszakai műszakból, akkor nem érzem-e rajta a friss kenyér, vagy a kakaós csiga illatát. Pékségben dolgozik, tehát ez hozzá tartozik a munkafolyamathoz.
Viccesen csak annyit válaszoltam Neki:

De jó, hogy nem egy spermabankban dolgozol.



A Temozolomide nevű gyógyszer egy külön fejezetet szentel a férfiak nemzőképességére. Javasolja, hogy a gyógyszer szedése előtt menj be az előzőekben említett bankba. Nem, nem hitel miatt. Betétet, sőt egészen pontosan „fagyasztott” betétet érdemes ott elhelyezni.

Na! Elég volt ebből a témából!

Zorán sorai jutnak eszembe:



„HOGY ÉRTSD, EGY POHÁR VÍZ MIT ÉR

AHHOZ HŐSÉG KELL, AHHOZ SIVATAG KELL” 

Egy pohár víz




Majd rögtön így folytatódik:



„Hogy lásd, egy napod mennyit ér

Néha látnod kel

Az élet hogyan fogy el

A lángot akkor őrzöd még

Ha félsz ellobban, elég

S elveszted fényét, melegét.”


Zseniális dal, zseniális szöveggel.

Miért is tartottam fontosnak leírni?

Hajlamosak vagyunk rutinszerűen élni, rutinból végezni a a feladatainkat.

Lehetséges, hogy a munkánk során ez úgy hellyel-közzel belefér. Kisebb a kockázat, beül maradunk a komfortzónánkon, különösebb kihívásokat nem is keresünk.

Az emberi kapcsolatokban viszont ennek a fajta rutinszerűségnek nagyon nagy a kockázata. És a legnagyobb veszély az, ha mindezt a közvetlen szeretteinkkel tesszük.

Több ponton leírtam már, hogy a kialakult helyzetünk mennyire átrendezte az életünket. Mielőtt kétségbe esel, elárulom, hogy ez nem jelent feltétlenül csak rosszat, sőt …

Minden, vagy legalábbis sok minden egészen más értelmet nyert az életünkben. Más prioritást élveznek a korábban lényegtelen dolgok, és sokszor a süllyesztőbe kerülnek a korábban olyan fontosnak vélt dolgok.

Ezeknek a gondolatoknak is szánok időt és helyet, de mindezeket a legközelebbi fejezetben írom le.





Jó egészséget kívánok!

Következő fejezet: 12. fejezet

 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése